Snad všechny banky ho už dnes nabízejí. U prestižnějších druhů karet je součástí základního balíčku a k těm ostatním si ho lze dokoupit. Cestovní pojištění k platební kartě je pohodlné, rychlé, praktické a vždy po ruce. Ale tak jako u každého pojištění platí vysoká míra obezřetnosti, tak zde to platí asi dvojnásob. Jsou situace, kdy tento typ pojištění nestačí a je třeba zvolit služby některé z pojišťovacích společností.

Kdy ANO

Při kratších cestách do zahraniční, například služebních. V momentech kdy musíme vycestovat na rychlo, bez možnosti někde založit pojistku jinou. Platební karta totiž většinou cestuje s námi a máme ji tak stále po ruce. Navíc pojištění u ní sjednané trvá většinou po celou dobu její platnosti a nemusí se tak uzavírat stálé nové smlouvy.

Kdy NE

Při dlouhodobém studijním či pracovním pobytu v zahraniční nebo při vycestováním na exotickou dovolenou. V těchto případech pojištění k platební kartě nestačí. Je zde totiž několik důvodů, proč na takové cesty raději volit klasické pojištění.

  • Pojistné limity jsou u pojištění k platební kartě výrazně menší
  • Nevariabilita parametrů – ty jsou pevně dány určitým „balíčkem“ a nelze s nimi hýbat (chybí pojištění STORNA, zavazadla, rizikové sporty, pojištění odpovědnosti za škodu…). Lze pouze dokupovat další a další služby, čímž se takové pojistné hodně prodraží
  • Vysoká míra spoluúčasti pojištěného.

Samozřejmě záleží na každém, jakou pojistku si zvolí a co mu připadá dostatečné. Nicméně spoléhat službu, která nás v součtu vyjde dráž a ještě nezaručuje plný komfort při vzniku pojistné události, by se nemuselo vyplatit.

 

1 reakce na “Cestovní pojištění k platební kartě

Přidat komentář

vyžadováno

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>