Stejně jako různé aktivity a situace lze v pojišťovnictví rozdělit do několika skupin, lze tak třídit i sporty na které se lze (nebo nelze) pojistit. Před odjezdem na dovolenou je proto dobré se zamyslet nad tím, co plánujeme a jak rizikové bude naše chování a sporty, které budeme provozovat.

Čím víc hodláme riskovat, tím lepší a obsáhlejší by pojištění mělo být a tím více samozřejmě zaplatíme. Rozhodně se to ale vyplatí. V případě vážného úrazu a dlouhodobého léčení v zahraničí nám správně zvolená pojistka ušetří třeba i milióny a mnoho dalších starostí.

Druhy sportů v pojišťovnictví

  • Rekreační – například golf, trekking, jízda na kole (ne sjezd), házená kulečník… – při provozování těchto sportů v zahraniční být připojištění nemusíte. Pokud se vám stane úraz, hradí se jeho léčba ze základního cestovního pojištění. V rámci různých zvýhodněných balíčků lze získat i pojištění trvalých následků, připojištění dětí, asistenční službu, pojištění zavazadel ale i sportovního náčiní.
  • Rizikové – je zde řazen box, karate, cyklokros, krasobruslení, skikros, přístrojové potápění a mnoho dalšího – pokud víme, ž budeme na svých cestách provozovat trošku adrenalinovou zábavu, je lepší využít připojištění pro rizikové sporty. I u tohoto připojištění platí různé zvýhodněné nabídky, kterými pojišťovny lákají klienty. Stačí si vybrat právě tu, která bude vyhovovat vašim přáním a nárokům.
  • Nepojistitelné – horolezectví, sjezd na horských kolech, parašutismus, skialpinismus a mnohé další opravdu nebezpečné sportovní aktivity – jejich výčet je poměrně obsáhlý, ale může se u různých pojišťoven trochu lišit. Pokud se ale na provozování takového sportu přeci jen někde pojistíte, bude to velmi drahá záležitost. Zároveň je ale velmi nezodpovědné, pokud tak neučiníte. Léčebné výlohy, transporty a záchranné akce jsou velmi nákladné a zatíží vysokými částkami váš rozpočet mnohem víc, než kvalitní riziková pojistka.

 

1 reakce na “Pojištění na sport

Přidat komentář

vyžadováno

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>